EBA Cocktail Week

Tallinn Cocktail Week kohtunikud

Tallinn Cocktail Week ajal käis vilgas hindamine, nii meie heade külaliste kui ka kohtunike poolt.

Kohtunikud külastasid kõiki baare, maitsesid kõiki kokteile ja andsid oma hinded, et leida just see parim baar, baarmen, kategooria kokteil jm.

Raske töö, aga keegi peab ju seda tegema.

Saame tuttavaks selle aasta kohtunikega.

LIINA RÄTSEP

Liina on teenindussektoris töötanud pea 18 aastat, peamiselt teenindaja ja baaridaamina.
Suurem huvi kokteilimaailma vastu tekkis peale kokteilivõistlust aastal 2008, kus mõned tuttavad kbaarmenid võtsid osa – see tundus eriti põnev! Luua midagi uut ja ise!
Sealt edasi oli üks kindel samm, mida astuda järgmiseks – liituda Eesti Baarmenite Assotsiatsiooniga. EBA ühendab Eesti baarmenid üheks suureks pereks.
Liina pani endale eesmärgiks osaleda võimalikult paljudel kokteilivõistlustel, et koguda kogemusi.
2017. aastal tuli esimene suur tiitel, milleks oli Eesti meister alkoholivabade kokteilide valmistamises. Teine suur võit tuli samal võistlusel aastal 2020, millega Liina jõudis maailmameistrivõistlustel neljandale kohale ja sai ka “Parim Innovatsioon” auhinna.
Liina on EBA juhatuses olnud alates 2016 aastast ja nüüdseks jookseb tal ka teine aasta EBA presidendina.
Liina peab lugu tasakaalus kokteilidest. Alati on põnev kuulata lugu, mis seisab kokteili sünni taga, miks pandi kokku sellised koostisosad ja kust baarmen sai inspiratsiooni.  

KASPAR RABBI

Kapasr on bartrepreneur ja kirglik agaavi fänn. 

Hetkel tegutseb ta Tšunglis, kus hoiab sammu džungli elurütmiga ning seikleb ringi Hulkur pop-up baariga. 

Lasanje on ta suurim armastus, selle maitse viib teda otse Itaaliasse. Kuid selle kõrvale ei ütle Kaspar kunagi “ei” ka ühele külmale Margaritale! 

Räägitakse, et agaav on nii eriline, et kui sa kuulad hoolikalt, siis võid kuulda seda ütlevat: “Võta mind ja sega kokteiliks!”.

Igatahes, hea toit, hea jook ja hea huumor teevad elu alati kirkamaks!

MARGIT KIKAS

Margit Kikas on industry’s olnud  üle 30 aasta – alates 93. aastast kui avati verivärskes Eesti Vabariigis üks esimesi ööklubisid.

Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni liikmeks sai Margit mõni aasta hiljem, ehk õige pea pärast selle ägeda liidu asutamist! Ta on alates 1996. aastast EBA juhatuses ja seejärel pikki aastaid organisatsiooni president.
Tema baaritöö alus ja tala ongi olnud enam kui 10 aasta pikkune tegus toimetamine hotell Olümpias asunud ööklubis XL, hilisemalt Bonnie & Clyde. Hilisemalt on baaritöö olnud pigem selline tore kaasalöömine erinevates projektides, reeglina ikka öises melus.

Margit kommenteeris enda suurima saavutuse kohta: “Ma olin tõenäoliselt esimene Eesti baarmen, kes osales EBA esindajana välisvõistlusel – esindasin Eestit 1996. aastal Torinos Bacardi Martini Grand Prix nimelisel rahvusvahelisel kokteilivõistlusel. Tulin ligi 60 võistleja hulgas kümnendaks ja see oli tollel ajal sedavõrd suur saavutus, et minust kirjutati mitu pikka lehelugu. Suurimaks saavutuseks pean ikkagi valdkonna maailmameistrivõistluste toomist Eestisse 2018. aastal. Ma olen nii uhke meie EBA üle, wow!“

Kokkuvõtvalt on Margit naine nagu orkester – endine EBA president ja IBA juhatuse liige, EBA esindaja Külalislahkuse Klastri juures, EBA juhatuse liige ja igipõline kokteilinautleja ja asjaarmastaja!

HELEEN VÄLBA

Heleen on terve enda elu tegutsenud hotellide- ja restorani valdkonnas nii Eestis kui välismaal. Igapäevaselt juhib Heleen enda kohvikut ja meeldejäävate elamuste kohtumispaika, Padise Kastell, mis asub Tallinnast vaid tunni aja kaugusel.

Enne seda oli Heleen viis aastat Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni Koolituskeskuses ning seal süvenes tema kokteilikirg nii palju, et koju sai toodud isegi mitmed kokteilivõistluse auhinnad.

Heleen peab lugu põnevatest kokteilidest, millel on oma lugu jutustada. Kokteilide nautimise kogemusele annab kindlasti olulise väärtuse baarmen, kes kokteili serveerib ning külalislahkust väljendab. Heleen peab väga oluliseks vastutustundlikku joogikultuuri, seejuures on oluline roll baarmenil pakkuda vett vahele või öelda sõbralik stop kui vaja. Nii säilib kokteilibaari atmosfäär ja hea maine ka siis, kui meeleolu on lustlik.

Välismaal käies püüab ta alati leida mõne speakeasy tüüpi kokteilibaari- nende ootamatud asukohad ja üllatavad kokteilid ei valmista kunagi pettumust. Väga hea meelega külastab ta aga ka Eesti restorane ja baare, sest meie kokteilimaastik on viimastel aastatel aina mitmekesisemaks muutunud ja avastamist jätkub aina rohkem.

MIHKEL KAHN

Mihkel on tänaseks baarimaastikul toimetanud 10 aastat. Oma karjääri alustas ta 2013. aastal klubis Amigo jõhvikana, kuhu oli plaan minna vaid paariks kuuks, et natuke taskuraha koguda – tegelikkus oli hoopis teine. “Tee peale” on jäänud hinnatud kokteilibaar Butterfly Lounge, restoran/baar Taanis St.Pauls Apothek, Siigur grupp.

Täna toimetab ta Punch Clubis tootearendajana/pea-miksoloogina ehk maitsed, erinev tooraine ja nende sobitamine, uute retseptide loomine on tema igapäeva töö viimased 3 aastat.

Vabal ajal on ta aga täiskohaga isa, väikesele tütrele ning kui sellest veel aega üle jääb, siis meeldib talle end liigutada ja ka ringi rännata, et avastada uusi maid ning maitseid. 

LISETE RUUSTALU

Lisete on 24 aastane ja industry’s on ta olnud 6 aastat, millest viimased 3 töötas baarijuhatajana Fotografiska Tallinn Rooftop baaris.

Hetkel võib teda nimetada “friilänseriks” ja Vana Tallinna “cónnišöhriks”.

Lisete peab end Eesti baarimaastikul jätkusuutlikuse eestvedajaks/eeskujuks.

Ta on pühendunud nullkulu mentaliteedile ja julgustab ka teisi baarmene kasutama oma järgnevates loomingutes lisaks taimeviljale ka selle lehti, õisi, juuri, koori jne.

2021. aastal kuulus ta Tallinn Cocktail Weeki korraldustiimi (projektijuht).

Vabal ajal tegeleb Lisete kokteilivõistlustega, reisimisega, fotograafiaga ja baaripukkide hõivamisega.

Tema go-to kokteil on Bloody Mary- no ice.

Hetkel on tiitlitest ette näidata 2022. Monin Cup Estonia 1. koht, kuid käsil on veel:

  • 2023 Campari Red Hands
  • Licor43 Bartenders Challenge
  • 2023 Eesti Baarmenite Meistrivõistlused
  • HennessyMyWay Bartenders Challenge

KRISTO TOMINGAS

Kristo on terve oma tööelu ehk üle 20 aasta tegutsenud meelelahutuses ja teenindussektoris ning selle aja jooksul kogunud väga palju toredaid kogemusi, mida nüüd ka juba üle 10 aasta oma Butterfly cateringi klientidele jagab. 

Kiire töö kõrvalt on Kristo  ka osalenud lugematutel oma erialastel võistlustel igas maailma jaos ja ka väga paljud neist võistlustest võitnud. 

Kui nüüd täpne olla, siis lausa 75 auhinnalist kohta on ta saavutanud.

Ta on kirjutanud koos Heinar Õispuuga ka 3 kokteiliraamatut:

  • “Cocktails & Garnishes”
  • “Butterfly kokteilid” (“Butterfly Cocktails”)
  • “Butterfly veekokteilid” (“Butterfly Water Cocktails”)

Ta on ka Tallinna kuulsa kokteilibaari Butterfly lounge looja.

Mis baare siis kohtunikud külastasid ja hindasid?

Privacy Preference Center